Volvo Cars і Northvolt відкривають науково дослідницький центр у Гетеборзі

20:12 | ГРУДЕНЬ 29 2021
Volvo Cars і Northvolt відкривають науково дослідницький центр у Гетеборзі

Науково-дослідний центр, який запрацює у 2022 році, створить кілька сотень робочих місць у Гетеборзі. Це робить Volvo Cars одним з небагатьох автомобільних брендів, які роблять розробку та виробництво акумуляторів частиною своїх комплексних інженерних можливостей.

У рамках партнерства, оголошеного обома компаніями на початку цього року, Volvo Cars і Northvolt підписали зобов’язальну угоду про створення спільного підприємства з розробки та екологічного виробництва акумуляторів для наступного покоління повністю електричних автомобілів Volvo.

Після створення нового науково-дослідного центру в Гетеборзі розпочнеться будівництво нового виробничого підприємства у Європі. Компанія вироблятиме найсучасніші акумуляторні батареї нового покоління, спеціально розроблені для використання у повністю електричних автомобілях Volvo і Polestar наступного покоління. Очікується, що точне місце знаходження компанії буде підтверджено на початку 2022 року.

Науково-дослідний центр буде розташовано у безпосередній близькості від  власної науково-дослідної діяльності Volvo Cars, а також від наявного інноваційного кампуса Northvolt Labs у Вестеросі, Швеція, що забезпечить синергію та ефективність у розвитку технології акумуляторних батарей

«Наше партнерство з Northvolt забезпечує постачання високоякісних, екологічно чистих акумуляторів для наступного покоління повністю електричних Volvo», — зазначив Хокан Самуельссон, головний виконавчий директор Volvo Cars. «Це зміцнить наші основні компетенції та наші позиції у процесі перетворення на повністю електричну автомобільну компанію».

Партнерство буде зосереджено на розробці індивідуальних акумуляторів, які дадуть власникам Volvo те, чого вони бажають, наприклад, більший запас ходу і швидкий час заряджання. Компанія Volvo Cars працює з Northvolt над створенням справжньої комплексної системи для акумуляторів, в який вона сама проєктує  і виробляє акумулятори. Ця глибока вертикальна інтеграція важлива, оскільки акумулятор є найбільшим компонентом витрат в електромобілі, а також основною частиною викидів вуглекислого газу.

 «Volvo Cars — відмінний партнер на шляху до нарощування постачання акумуляторних батарей європейського виробництва з дуже низьким викидом вуглекислого газу, оптимізованих шляхом інтеграції в автомобілі для досягнення найкращої продуктивності електромобілів наступного покоління», — зазначив Пітер Карлссон, виконавчий директор Northvolt.

Що стосується спільного заводу з виробництва акумуляторних батарей, Volvo Cars і Northvolt перебувають на завершальній стадії вибору «правильного» місця у Європі. Завод матиме потенційну річну потужність до 50 гіга ват-годин (ГВт·год), що дозволить постачати акумулятори приблизно для півмільйона автомобілів на рік. Будівництво розпочнеться у 2023 році, а великомасштабне виробництво розпочнеться у 2026 році, і, як очікується, що в ньому буде працювати до 3000 осіб.

Разом з угодами про постачання акумуляторів, партнерство з Northvolt задовольняє потреби Європи в акумуляторних батареях в рамках амбітних планів Volvo Cars щодо електрифікації. Volvo Cars прагне продавати 50 % виключно електричних автомобілів до середини цього десятиліття, а до 2030 року планує продавати лише виключно електричні автомобілі.

Партнерство з Northvolt є ключем до реалізації амбіцій Volvo Cars щодо лідерства у сегменті електричних автомобілів преміум-класу та продажу виключно електричних автомобілів до 2030 року. Це також важливий крок у посиленні власних можливостей Volvo Cars у сфері розробки.