Volvo Cars святкує свій 90-річний ювілей стартом виробництва нового кросовера ХС60

14 квітня 1927 року почалася історія Volvo Cars, шведської компанії, яка стала одним з провідних виробників автомобілів преміум-класу у світі. Першим автомобілем під маркою Volvo став OV4, який вийшов скромним, навіть по міркам 1920-х років, тиражом у 275 екземплярів. А сьогодні ХС60 нового покоління приходить на зміну автомобілю, який славиться найбільшими продажами за весь час існування компанії.

Гідний нащадок

Перший ХС60 став справжнім феноменом в автомобільному світі: продажі кросовера незмінно зростали кожного року з моменту його прем’єри в 2008 році. За 9 років він міцно зайняв позицію бестселера в Європі серед середньорозмірних кросоверів преміум-класу. Сьогодні на ХС60 припадає близько 30% усіх продажів Volvo: з 1 000 000 автомобілів, вироблених до цього місяця, своїх власників знайшли вже 966 000.

 

«Volvo пишається своєю історією. У нас позаду 90 дивовижних років, але цілком може бути, що ті 10 років, які залишились до нашого столітнього ювілею, стануть найбільш захоплюючими за всю історію. Індустрія робить все більш впевнені кроки в сторону автономного керування, електрифікації та мережевих технологій. Новий ХС60 багато в чому підтримує всі ці тренди», - говорить Хокан Самуельсон (Hakan Samue lsson), президент і генеральний директор Volvo Car Group.


Новий ХС60 - один з найбезпечніших автомобілів у світі, оснащений найбільш сучасними технологіями. Наприклад, нова функція запобігання виїзду на полосу зустрічного руху вмикає автоматичне рульове керування для того, щоб мінімізувати ризик зіткнення з автомобілем, що рухається назустріч.

Система полуавтономного управлінняPilotAssist,яка бере на себе функції рульового керування, розгону та гальмування на дорогах з чіткою розміткою на швидкості до 130 км/год, є доступною для нового ХС60 у якості опції.

Запуск нового ХС60 і поступовий вихід моделі на світові ринки дозволить Volvo встановити новий рекорд продажів у 2017 році.

90-річчя Volvo Cars

Засновник Volvo Ассар Габріельсон побачив можливості для виробництва автомобілів у Швеції після знайомства зі зростаючою автомобільною індустрією в США та Європі у якості торгового представника SKF, шведської компанії та постачальника підшипників для автомобільної галузі.

Широка доступність сталі, дешева робоча сила та кваліфіковані інженери стали головними аргументами для Габріельсона, який зміг переконати SKF інвестувати в дочірній бізнес, що отримав назву AB Volvo.

Перший масовий шведський автомобіль не сильно вирізнявся серед сучасників, запозичуючи багато елементів дизайну в американських автомобілів. Дерев’яна рама кузову була виготовлена з ясена і берези. Модель була оснащена 1,9-літровим двигуном з боковим розташуванням клапанів і «артилерійськими» колесами з широкими дерев’яними спицями. Автомобіль випускався в одній комбінації кольорів: темно-синій кузов з чорними крилами.

За 90 років змінилось багато, але одна річ залишилась незмінною — Volvo все так само прагне випускати найбезпечніші автомобілі у світі.